Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

2019. június 7., péntek

Megérkezett a biourna - Saját kertünkben élhetünk tovább halálunk után!


Nagy merészség bármilyen újítással előállni, ha temetésről van szó, mivel a hagyományok erősek élnek mindenkiben. Pedig időnként megjelennek ötletek, most például egy ökourna került a közönség elé, ismerkedjünk meg vele közelebbről! 

Az ökourna megjelenése után két tábor alakult ki, akik elítélik, és akiknek tetszik. Akik értetlenül állnak az újítás előtt, azt vallják, hogy ez kegyeletsértő, ráadásul őrültség ilyet kitalálni. Akik viszont megértőbbek, meglátják az alkotók eredeti szándékát, ami nem más, mint az élet körforgásának megvalósítása. Sajnos a halál is az élet része, egyszer mindenkit utolér. A különböző kultúrák és vallások többféle módon és helyen helyezik végső nyugalomra szeretteiket.

A legáltalánosabb szokások között szerepel a koporsó, az urna, a kripta, a temető, a szélnek eresztés, vagy a vízen égetés. Ezzel az új megoldással viszont már a kertben is „elültethetjük” szeretteinket, és nevelhetünk belőlük fákat, ami első hallása eléggé morbidnak tűnhet, mégis méltó módja lehet a búcsúzásnak. Ha azt szeretnénk, hogy családtagjaink továbbra is részei legyenek az élet körforgásának, és nem akarjuk a véletlenre bízni, hogy milyen formában reinkarnálódnak, akkor elegáns megoldás lehet a fává alakulás. Nem is egy, hanem két megoldás közül is választhatunk.

Capsula Mundi

Az olasz dizájnerpáros, Francesco D’Angelo és Adriano Del Ferro fejében született meg a nem mindennapi ötlet. A Capsula Mundi a koporsós temetkezések továbbfejlesztett változata, ahol a holttestet magzati pozícióban egy biológiailag lebomló kapszulába helyeznek, majd ezt ássák el a föld mélyére, egy fának a magjával együtt. A cél nem más, mint az, hogy a fejfákat felsorakoztató temetők helyett valódi fákkal benépesítettekben sétálgassunk, mikor szeretteink sírját meglátogatjuk.

A páros arra is gondolt, mi lesz akkor, ha a fák megnőnek, és nehezebben találjuk meg szeretteinket, ugyanis mindegyiket rögzítik egy virtuális adatbázisban, ami GPS koordináták segítségével megmutatja, melyik fa található a mi családtagunk hamvai felett. 

Bios Urna

Ez igazából a „csináld magad” verzió, ami Magyarországon is elérető, a Bios Urnát nagyjából 40-50 000 forintért vásárolhatjuk meg. Az urna úgy néz ki, mint egy nagyobb méretű kávés pohár, ami biológiailag lebomló anyagból készült. A szettben megtalálhatjuk a fának a magját, ami speciális, csíráztatás elősegítő közegben van. Ez alá kell elhelyeznünk szerettünk hamvait, egy elkülönített részbe, és elültetni az urnát. Mire elkezd lebomlani az egész szerkezet, a mag már kicsírázik, és gyökereket ereszt, csak ezután éri el a hamvakat. Az egész együtt a föld részévé válik, és egy facsemete kezd el növögetni. Nektek mi a véleményetek ezekről a módszerekről? Szavazzatok alább! 

Forrás: https://www.magyarorszagom.hu/biourna.html?fbclid=IwAR3GnjkdSS8kLcfvgnYujVNPHwSvBmGLdtC9st8W-0o2qp3YR1vJ0WfvfAs

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése